Exkurzia: Nemak Žiar nad Hronom

Čím budem? Programátorom? Nástrojárom? Odlievačom? Čašníkom? Kuchárom? Alebo astronómom? Aktuálne najčastejšia otázka našich ôsmakov a deviatakov pri výbere ich stredných škôl. Pre lepšiu predstavu ako fungujú niektoré profesie žiaci nazreli do sveta dospelých a zistili, ako to naozaj funguje.

Navštívili firmu Nemak, ktorá sa špecializuje na vývoj a výrobu hliníkových komponentov do áut v Žiari nad Hronom. Videli výrobu motorových hláv od prvotnej výroby až po finálny produkt.

Pri obede sa nechali obsluhovať priamo stredoškolákmi zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb, od ktorých sa dozvedeli cenné rady a postrehy z tejto profesie. Na záver sa oboznámili so zaujímavosťami vesmírnych oáz a prácou astronóma v Krajskej hvezdárni Maximiliána Hella.

Tak čo, už vieš kam povedú tvoje ďalšie kroky?