Galérie

8/6/2022

Varí celá škola

Naši Guliveráci sa pod vedením šéfkuchára Vojta Artza preniesli do role kuchára a pripravili celé menu.
zobraziť viac
11/5/2022

Micro:mestečko robotov

Vytvoriť si vlastného robota a naprogramovať mu blikajúce oči? Guliveraci už vedia ako na to. Predstavujeme vám našu micro:mestečko robotov.
zobraziť viac
28/3/2022

Vynášanie Moreny

„Smrtná nedeľa“ je predposledná nedeľa pred veľkonočnou nedeľou. Už od stredoveku v jarnom období sa nosila po dedinách figurína ženy. Tú nakoniec spálili alebo hodili do vody. Verilo sa, že tak vyženú z dediny nebezpečenstvo, choroby a tým aj smrť, že vypudia z chotára nečisté sily, ktoré zadržiavajú rast vegetácie.
zobraziť viac
24/3/2022

Povstaňte, súd prichádza

Prostredníctvom aktivizujúcej metódy sme sa na Občianskej náuke preniesli do súdnej siene. Stali sme sa účastníkmi súdneho procesu a vžili sme sa do pozície sudcu, obžalovaného, poškodeného, prokurátora, advokáta či svedka.
zobraziť viac
22/3/2022

Svetový deň vody

Čo znamená voda pre náš život? Kde sa nachádza, aký je jej kolobeh, kde sa najviac míňa, ako s ňou hospodáriť... Nielen na tieto otázky budú dnes naši Guliveráci hľadať odpovede.
zobraziť viac
21/3/2022

Navštívil nás architekt

Dnes našich prvákov navštívil slávny architekt, ktorý nám povedal zaujímavosti o jeho povolaní. Spolu sme si navrhli vlastný plán izby či záhrady, dokonca sme sa naučili čítať legendy plánov.
zobraziť viac
17/3/2022

Finančná sloboda hrou

Čo je to hypotéka, úrok, cash flow, či ako dosiahnem finančnú slobodu?
zobraziť viac
1/3/2022

Fašiangy s Guliverom

Ľudové tradície… hodnota… Dnes posledný deň fašiangový patril pochovávaniu basy. Dozneli zvuky hudby a nastáva ticho až do Veľkej noci.
zobraziť viac
28/2/2022

Medzinárodný deň materského jazyka

Hodnotu rodnej reči a materinského jazyka si v bežnom živote málokedy uvedomujeme. Pritom práve jazyky sú najsilnejšími nástrojmi na zachovanie a rozvoj nášho hmotného a nehmotného kultúrneho dedičstva.
zobraziť viac