Guliverácka kvapka krvi

Súkromná základná škola Guliver spolu s Národnou transfúznou službou a Slovenským Červeným krížom organizuje 3. ročník odberu krvi.

PREČO DAROVAŤ KRV? Vaša krv zachráni život!

Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok. Potreba krvi je veľká. Približne 180 000 transfúznych jednotiek červených krviniek sa každoročne spotrebuje iba na Slovensku. Obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, nádorové ochorenia, ochorenia krvných buniek, tí všetci potrebujú krv.

18. júna 2024 od 8:00 do 10:00 hod.

Darovať krv môže každý od 18 do 60 rokov. Pre darcov je zabezpečené odborné vyšetrenie, poradenstvo a občerstvenie po odbere krvi.

Odber sa uskutoční v priestoroch Súkromnej základnej školy Guliver v Banskej Štiavnici.

Ako sa prihlásiť alebo pre viac informácií nás kontaktujte na email info@skolaguliver.sk alebo telefonicky na sekretariáte: +421 45 29 01 230