S Hviezdoslavom do lavíc
František Báleš ansámbel v spolupráci s občianskym združením Artvin, uvádza 4. ročník umelecko vzdelávacieho podujatia s názvom S Hviezdoslavom do lavíc.
Krása poézie slovenských básnikov – Smreka, Kostru, Dilonga, Rúfusa, Janka Kráľa a Hviezdoslava, v podobe atraktívnych piesní v interpretácii kvarteta, ktoré za svoju tvorbu získalo ocenenie Radio Head Awards a cenu verejnosti Esprit Jazz Awards, zaznie 6.11. o 10:00 v priestoroch Súkromnej základnej školy Guliver, A.T.Sytnianskeho 2867/4. Žiaci si okrem rytmicko melodických hier a interaktívnej prednášky na témy: „Počul si už zdžezovaného Hviezdoslava? Ako vzniká melódia na text básne?, Čo majú spoločné hudba a poézia?“ odnesú zážitok v podobe koncertu na ktorom zaznejú autorské skladby z ostatných dvoch albumov ansámblu (Sonety a Básne Múzické), ako aj z pripravovaného nového CD, ktoré vyjde na jar budúceho roka.
Vstup na podujatie je voľný.
Účinkujú:
František Báleš klavír, autor hudby a lektor projektu, Matúš Uhliarik spev, Vladimír Máčaj kontrabas, Juraj Šušaník bicie nástroje.
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
ukážky:
kontakt: frantisek.bales@gmail.com, tel. +421 915 712 481
www.frantisekbales.com
https://www.facebook.com/FrantisekBalesAnsambel
