Svetový deň zvierat v škole Guliver: Naše zvieratá, naša zodpovednosť.

Na 4. októbra sme si pre vás pripravili niečo špeciálne – oslavu Svetového dňa ochrany zvierat. Bude to výnimočná príležitosť, kedy budete môcť priniesť svoje domáce zvieratá do školy a prezentovať ich na našej výstave zvierat.

Hlavným cieľom tohto podujatia je podporiť rozvoj prezentačných a komunikačných schopností našich žiakov. Okrem toho sa dozviete o živote a potrebách rôznych druhov zvierat, ich stravovaní a starostlivosti o ne. Výstava zvierat sa bude konať od 7.30 do 8.00 ráno a potom bude pokračovať počas desiatovej a obedovej prestávky v priestoroch našej školy a na školskom dvore. Celé podujatie uzatvoríme o 12.30.

Žiakov, ktorí si chcú priniesť svoje zvieratá, prosíme, aby to urobili ráno. Počas vyučovania budú mať zvieratá svoje miesto v špeciálne vyhradených priestoroch, ako sú klietky, prepravky, teráriá a akváriá. Chceli by sme vás poprosiť, aby ste priniesli menšie zvieratá, ktoré je možné bezpečne uzavrieť v klietke alebo prepravke, aby nedošlo k nežiaducim situáciám medzi zvieratami. Pre bezpečnosť všetkých, psy a mačky musia byť v zabezpečenej prepravke.

Tešíme sa na tento deň, ktorý premení našu školu Guliver na malú ZOO. Spoločne budeme môcť obdivovať našich miláčikov a učiť sa viac o svete zvierat.